Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úprava psů proti línání

ÚPRAVA PSŮ PROTI LÍNÁNÍ

Většina majitelů hladkosrstých psů nemá vůbec tušení, že se s línáním dá něco dělat a přitom mají hned dvě varianty úpravy:

 

1. vyčesání pejska:

Hladkosrstý pejsek se dá vyčesat speciálním trimovacím kamenem. Takto upravený pejsek však bude stále trochu pouštět chlupy, ale z vlastní zkušenosti vím, že je to zhruba o 70% až 80% méně chlupů než před úpravou.

Takto vyčesaný pejsek vydrží nelínat až 3 měsíce, záleží však na daném jedinci. Každý pejsek je jiný a také jeho srst je jiná.

Tato úprava trvá cca 1 hodinu, je-li potřeba více času z důvodu velikosti pejska, raději to pejskům rozděluji na 2 dny po hodině.

Majitel zaplatí stejně, ať se to udělá dvě hodiny naráz nebo dvě hodiny zvlášť. Ale pro pejska je lepší když se to rozdělí, jelikož je to většinou po první hodině přestane bavit.

Cena je stejná jako u trimování, tedy 350,-/hodina práce.

 

 

2. ostříhání pejska

Ostříhání je samozřejmě mnohem radikálnější úprava než vyčesání, avšak také mnohem účinnější.

Takto upravovat nedoporučuji výstavní pejsky, protože se stříháním ničí kvalita srsti a pejskovy může srst zjemnit a také tento druh úpravy nedoporučuji přes chladné zimní období z důvodu rizika nachlazení pejska. V těchto případech doporučuji vyčesání.

Hladkosrstým pejskům se srst oholí cca na 2mm a účinnost je tu téměř 100%, jelikož nemá co línat. Srst doroste během cca 3 měsíců, opět tu však záleží na daném jedinci. 

Ostříhání pejska trvá 20 - 40 minut, cenově se úprava pohybuje na spodní hranici dané velikosti psa.

Tedy malý pejsek 300,-, střední pejsek 340,- a velký pejsek 370,-.

Tato cena se může mírně navýšit pouze v případě že pejsek nespolupracuje.